MOTYLEK – Domki letniskowe w Dźwirzynie | Tanie, Blisko Morza | Dźwirzyno
Domki Letniskowe w Dźwirzynie

Najlepszy wypoczynek nad polskim morzem!

Dźwirzyno

Dźwirzyno

Dźwirzyno zaprasza. Dźwirzyno to niewielkie, spokojne letnisko i uzdrowisko położone na zachodnim wybrzeżu, w gminie Kołobrzeg, 8 km na zachód od Kołobrzegu. Miłośnicy plażowania znajdą tu czyste, szerokie, strzeżone plaże, a zwolennicy aktywnego wypoczynku szlaki turystyczne, rowerowe i kajakowe. Tutejsze jezioro Resko Przymorskie (połączone z morzem kanałem przy którym znajduje się port oraz przystań) stwarza idealne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz wędkarstwa. Warto też wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Kołobrzegu oraz Trzebiatowa. W Dźwirzynie, w sezonie letnim, przygotowano dla turystów dobrą i niedrogą bazę noclegową i gastronomiczną. Zapraszamy na wczasy w Dźwirzynie.

Atrakcje

Plaża – piaszczysta, szeroka plaża oraz czysta woda morska zachęca do kąpieli morskich i słonecznych. Przy plaży malownicze wydmy z lasem sosnowym. W Dźwirzynie panuje specyficzny mikroklimat polecany w leczeniu dróg oddechowych.

Port – jezioro Resko Przymorskie połączono z morzem kanałem przy którym usytuowany jest port rybacki oraz przystań. Z przystani można się wybrać w rejs po morzu stateczkiem wycieczkowym.

Jezioro Resko Przymorskie – dawna zatoka morska oddzielona dziś od morza 300-metrowej szerokości mierzeją. Przy jeziorze znajduje się przystań oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego. Resko Przymorskie jest idealnym miejscem dla amatorów sportów wodnych oraz wędkowania – bogate jest w szczupaki, leszcze, płocie, sandacze, liny i węgorze.

Ścieżka zdrowia – przygotowana dla amatorów aktywnego wypoczynku. Biegnie wzdłuż morza w lasku sosnowym. ścieżka liczy sobie 1600 m, na jej trasie usytuowano 15 stanowisk do ćwiczeń.

Bliskość Trzebiatowa i Kołobrzegu z ich atrakcjami.

Szlaki turystyczne i rowerowe.

” W promieniach słońca taniec ze słonym wiatrem, potem pola gorącego piasku zaplątane gdzieś w krainie Tysiąca i jednej sosny. Jej zapach mocny i ciężki, bojąc się zapomnienia, potajemnie chowa się w nozdrzach wędrowca. Wkrótce miesza się z wonią świeżo usmażonych ryb, lodów toffi i gofrów w polewie truskawkowej. „